fbpx

Aftercare

Zalecenia

Porady dotyczące opieki będą się różnić w zależności od studia. Od nas dostaniesz kartkę z dokładnymi wytycznymi po zrobieniu tattoo w naszym studio!

Przemyj

Pozostaw pokrycie na tatuażu przez pierwsze 2-5 godzin, a następnie ostrożnie je usuń i delikatnie umyj tatuaż letnią wodą i łagodnym mydłem w płynie.

Krem

Nałóż cieńką warstwę kremu np. Bepanthenu. Owiń to folią lub pozostaw na powietrzu. Generalnie zalecamy powtórzenie procesu czyszczenia 3-5 razy dziennie.

Czysty i suchy

Trzymaj tatuaż czysty i suchy. Pamiętaj, aby przez okres gojenia nie narażać tatuażu na dłuższe przebywanie w wodzie,a jeśli boisz się o swoje ubrania, należy przykryć go folią i taśmą medyczną.

Słońce

Unikaj wystawiania tatuażu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, chyba że jest to konieczne. LEczone tatuaże, zwłaszcza kolorowe, mogą blaknąć na słońcu

Czas

Czasy leczenia zależą od tego, jak dobrze się leczysz i od rozmiaru projektu. Może to wynosić od około tygodnia w przypadku prostych, małych linii, do kilku miesięcy w przypadku złożonych, większych projektów. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji tak długo, jak polecił ci to artysta

Swędzenie

Jeśli swędzi, nie drap się - zamiast tego lekko uderz. Powinno to trwać tylko przez kilka pierwszych tygodni - jeśli swędzenie będzie niekontrolowane, będzie czerwone wokół wzoru, krwawi dłużej niż dzień lub dłużej po wykonaniu, lub jest ciągle gorące w dotyku, wróć do swojego artysty lub zasięgnij porady lekarza.

Powtórz

Po około 6 tygodniach wróć, jeśli potrzebujesz retuszu na dowolnym obszarze tatuażu.